iWork

Z AppleWikipedia
Přejít na: navigace, hledání

Společnost Apple naprogramovala vlastní kancelářský balík nazvaný iWork. Jeho součástí jsou aplikace Pages (textový editor), Numbers (tabulkový procesor) a Keynote (program pro vytváření prezentaci). Balík je dostupný pro zařízení s operačním systémem OS X a iOS a nyní existuje i webová verze „iWork for iCloud“.

Historie

iWork '05 byl oznámen 11. ledna 2005 na Macworld Conference & Expo. Pro uživatele v USA byl dostupný od 22. ledna za 79 dolarů, po celém světě od 29. ledna. iWork '05 obsahoval dvě aplikace: Keynote 2 a Pages. 30-denní zkušební verzi bylo možno stáhnout ze stránek společnosti Apple.

iWork byl propagován jako nástupce AppleWorks, chyběl mu ale program pro práci s databázemi a kreslící editor. Přesto bylo možné přetahovat hudbu z iTunes, filmy z iMovie a fotografie z aplikace iPhoto a Aperture přímo do iWork dokumentů.

iWork '06 byl uvolněn 10. ledna 2006 a obsahoval aktualizované verze Keynote a Pages. Oba programy obsahovaly nativní kód pro PowerPC procesory tak i pro procesory Intel.