AppleWikipedie:Editujte s odvahou

Z AppleWikipedia
Přejít na: navigace, hledání
Doporučení

Text této stránky je doporučení české AppleWikipedie. Vysvětluje standardy, s nimiž většina wikipedistů v principu souhlasí a které je vhodné dodržovat. Přesto není závazným pravidlem. Nebojte se stránku editovat, je-li potřeba, ale větší změny raději předem navrhněte v diskusi a oznamte je též Pod jabloní (pravidla).


Zkratka:
První přesměrování neexistuje!Druhé přesměrování neexistuje!Třetí přesměrování neexistuje!Čtvrté přesměrování neexistuje!

Stránky typu wiki nebudou dobře fungovat, pokud v sobě nenajdete kousek odvahy. Je nutné se přemoci a začít editovat: opravovat pravopisné chyby a překlepy, přidávat další informace do článků, upřesňovat formulace atd.

Všechny tyto činnosti jsou naprosto v pořádku. Právě takovým způsobem AppleWikipedie funguje a toto od vás všichni očekávají.

Nikdy se neptejte: „Proč jsou v tom článku chyby?“ Jsou tam, protože jste je VY neopravili! Takže když něco zahlédnete, nestůjte, nečekejte, vyhrňte si rukávy a dejte se do práce. A takhle to začíná. Přesvědčíte se sami.

  • Zastaralou informaci sami nahraďte informací aktuální.
  • Drobné korektury jsou důležité.

Pokud uvidíte článek, který obsahuje chybu, trapné vtípky nebo je zcela nesmyslný, na nic se neohlížejte a článek opravte, upravte, nebo jej napište celý znova, úplně od začátku.

Věci, o kterých pochybujete, přemístěte na stránku „Diskuse“ u článku. Taková je podstata AppleWikipedie a taková zůstane na věčné časy.

Nesmíte si však myslet, že to, co vy napíšete do článku, nemůže být během jedné minuty nemilosrdně změněno. Nesmíte si to brát jako útok na svou osobu. Záměrem všech je vytvořit z AppleWikipedie nejlepší encyklopedii o společnosti Apple, která je zároveň bezplatná.

Dobrá, předpokládejme, že jsme vás přesvědčili k odvážnému editování článků. Vzniká tedy otázka: Jak na to?