Siri

Z AppleWikipedia
Verze z 23. 4. 2014, 00:46, kterou vytvořil Admin (diskuse | příspěvky)

(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Přejít na: navigace, hledání

Siri je osobní digitální asistentka s prvky umělé inteligence. Je součástí iOS od verze 5. Dokaže odpovídat na otázky, nalézt trasu, vytočit telefonní číslo atp.

Historie[editovat]

V roce 2007 Siri vymysleli tři vývojáři z organizace DARPA. V roce 2010 byla jako aplikace uvolněna do App Store. Po dvou týdnech 28. dubna 2010 společnost Apple aplikaci Siri koupila. Znovu je dostupná od 4. října 2011, kdy se stává jedním z hlavních lákadel nového iPhone 4S. Ve starších verzích telefonu není oficálně podporována pro svoji hardwarovou náročnost. Do verze iOS 7 je představována jako beta.

Jazykové verze[editovat]

  • V iOS 5 Siri hovoří americkou, anglickou a australskou angličtinou, francouzštinou a němčinou. V aktualizaci iOS 5.1 přibyla japonština.
  • Siri v iOS 6 ovládá již 15 jazyků. Jsou to: americká, anglická, australská a kanadská angličtina, francouzština, kanadská a švýcarská francouzština, italština a švýcarská italština, japonština, kantonština, korejština, čínská a tchaj-wanská mandarínština, němčina a švýcarská němčina, španělština, americká a mexická španělština.