Randy Wigginton

Z AppleWikipedia
Verze z 8. 2. 2014, 00:12, kterou vytvořil Admin (diskuse | příspěvky)

(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Přejít na: navigace, hledání

Randy Wigginton, narozený v roce 1947, je pravděpodobně méně známou osobností z historie Applu, avšak stál u jeho zrodu. Byl totiž zaměstnancem Applu s pořadovým číslem 6.

Je autorem aplikací jako je MacWriter nebo Full Impact a spousty dalších.

Randy Wigginton ještě navštěvoval přípravnou školu, když se dozvěděl o existenci Homebrew Computer Clubu, do kterého se chtěl za každou cenu dostat. To se mu také díky Stevu Wozniakovi povedlo. V roce 1976 se stal jedním z prvních zaměstnanců společnosti Apple a byl přítomen při představování počítače Apple I. Wigginton stál i u vývoje Apple II, jeho úkolem bylo upravit programovací jazyk BASIC od Microsoftu pro počítače Apple, což se mu povedlo a vznikl tak Applesoft BASIC. Pro Apple II napsal několik grafických podprogramů. Randy Wigginton byl členem původního týmu Apple Macintosh, ale v roce 1981 odešel, aby pracoval na svém projektu a vznikl Encore Systems. Vzápětí však byl znovu povolán Applem zpět, aby pracoval na textovém editoru MacWriter. O tři roky později znovu odchází, aby pracoval na vlastní pěst.

Randy Wigginton pracoval rovněž ve firmách PayPal, eBay, Move.com nebo Google. Nyní je součástí projektu Square – mobilních plateb.