Mac App Store

Z AppleWikipedia
Přejít na: navigace, hledání

Mac App Store je digitalní obchod provozovaný společností Apple, který nabízí software určený pro operační system OS X.

Historie[editovat]

Společnost Apple 20. října 2010 oznámila na keynote „Back to the Mac“ [1], že do 90 dnů otevře svůj vlastní digitální obchod s aplikacemi. 6. ledna 2011 byla jako součást aktualizace systému 10.6.6 uvolněna samostatná aplikace Mac App Store. 24 hodin po spuštění bylo staženo přes jeden milion aplikací.

Mac App Store vychází z App Store pro iOS a nabízí i stejnou funkčnost. Každá aplikace má svoji vlastní stránku, na které je uveden popis, cena, snímky obrazovky a uživatelské recenze. Placenou aplikaci kupujete přes svůj iTunes účet. Stahování je na jedno kliknutí. Aplikace Mac App Store po spuštění hlásí případné aktualizace instalovaného software, které si můžete na pozadí stáhnout a popřípadě nainstalovat. Přes svůj digitální obchod Apple distribuuje také nové verze operačního systému OS X.

Software, který zakoupíte, můžete instalovat na všechny vlastní počítače. Obchod má také své omezení. Všechny aplikace v Mac App Store umístěné musejí projít schvalovacím procesem Applu. Nelze přes něj nabízet beta, demo, trial, nebo testovací verze softwaru, pornografii…

Reference[editovat]

  1. HOLZMAN, Ondřej. Vše podstatné z Back to the Mac [online]. Jablíčkář.cz, 20. 10., 2010. Dostupné online.