Genius bar

Z AppleWikipedia
Přejít na: navigace, hledání
Apple Genius Bar - Regentstreet London

Nedílnou součástí každého obchodu Apple Store je takzvaný Genius bar. Na tomto místě najdete vyškolený personál, který vám poradí s nastavením počítače, přijme zařízení k reklamaci atd.. Je možné si předem dohodnout schůzku přes aplikaci pro iOS.

Historie[editovat]

Na nápad s Genius barem přišel v roce 2001 Ron Johnson, bývalý Senior Vice President maloobchodu se svým týmem. Požádal kolegy, aby popsali nejlepší službu, jaké se jim kdy dostalo. Téměř všichni líčili nějaký zážitek z hotelu Four Season nebo Rirz-Carlton. Johnson tedy poslal manažery prvních pěti obchodů Apple Store do školicího programu hotelu Ritz-Carlton a následně přišel s nápadem něčeho mezi recepcí a barem. Od té doby jej tedy můžete najít ve všech Apple Storech.

Služby[editovat]

Genius bar je místo, kde proškolený personál zákazníkům poskytuje technickou podporu a pomoc při potížích se zařízeními Apple. Původně sloužil hlavně pro pomoc s počítači Mac a operačním systémem Mac OS X, ale s rostoucí popularitou a množstvím prodaných iPodu, iPhonů a iPadů se objevila i nová sekce pro tuto mobilní platformu (iOS). Nyní v obchodech naleznete také část zvanou "Studio", kde je nabízena pomoc s Apple aplikacemi pro běžné uživatele i pro profesionály, jako jsou aplikace ze sady iLife, iWork a samotné Final Cut Pro a Aperture.