Apple Online Store

Z AppleWikipedia
Přejít na: navigace, hledání

Apple Online Store je dostupný v 39 zemích světa. Jedná se o internetový obchod provozovaný a vlastněný společností Apple Inc., v jeho nabídce nalezneme jak vlastní software nebo hardware, tak i produkty třetích stran. Zboží lze objednat buď telefonicky nebo přes objednávkový formulář na web stránkách a platí se kartou nebo pomocí dárkového kupónu.

Historie[editovat]

Apple v USA spustil svůj vlastní internetový obchod 10. listopadu 1997 a za první měsíc získal objednávky v hodnotě více než 12 milionů dolarů.

Obchod byl naprogramován pomocí technologie WebObjects za méně než jeden rok.

Aplikace Apple Store pro iOS byla uvolněna 15. června 2010. Uživatelé si přes ni mohou nakupovat produkty, najít kamenný obchod a domluvit si třeba schůzku v Genius baru.

19. září 2011 byl spuštěn Apple Online Store pro Českou republiku.

Produkty[editovat]

Převážnou část nabídky tvoří vlastní hardware a software, v menší míře je možnost koupit produkty třetích stran.

U některých modelů počítačů je možné provést zákaznickou konfiguraci, rozšířit paměť, změnit procesor, použít jinou velikost nebo druh disku. Zákazníci si mohou bezplatně nechat gravírovat vybrané zboží a nechat jej zabalit do dárkového balení. Doprava zdarma je nabízena pokud vaše objednávka překročí sumu 2 950 Kč včetně DPH.

V českém Apple Online Store není zatím možné koupit repasované zboží.

Slevy na nákup jsou poskytovány jedině studentům a učitelům, běžní návštěvnící mohou získat slevu na vybrané druhy zboží pouze na černý pátek.

Apple Online Store mimo provoz[editovat]

V případě údržby nebo uvolňování novinek je Apple Online Store mimo provoz. Návštěvníkům se objevuje upozornění v několika jazycích, v češtině zní: Vrátíme se. Momentálně jsme zaneprázdněni aktualizací obchodu Apple Store. Vrátíme se zpět co nejdřive.