AppleWikipedie:Vítejte v AppleWikipedii

Z AppleWikipedia
Verze z 2. 5. 2014, 15:37, kterou vytvořil Admin (diskuse | příspěvky) (Admin přesunul stránku AW:Vítejte v AppleWikipedii na AppleWikipedie:Vítejte v AppleWikipedii bez založení přesměrování)

(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Přejít na: navigace, hledání
Základní rady v kostce: Pište o dostatečně významných tématech, nekopírujte cizí texty, nepište články v rozsahu několika málo slov, uvádějte zdroje, ze kterých čerpáte, pište nezaujatým encyklopedickým stylem a nevyužívejte AppleWikipedii k reklamním účelům.

AppleWikipedie je internetová encyklopedie spoluvytvářená svými čtenáři. Česká AppleWikipedie byla spuštěna 11. ledna 2014.

Do AppleWikipedie může přispívat kdokoliv. Můžete zakládat nové články nebo rozšiřovat ty stávající, opravovat jazykové chyby atd. Hlavními pravidly jsou ověřitelnost, encyklopedická významnost a nezaujatý úhel pohledu. Články nesmějí porušovat autorská práva, měly by mít encyklopedický styl a být doloženy věrohodnými zdroji. Lidé, kteří do AppleWikipedie přispívají, se nazývají Wikipedisté.

Česká AppleWikipedie má nyní 146 článků. Prohlédněte si též průvodce, centrum pro nápovědu, často kladené otázky, naučte se, jak editovat stránku, jak napsat svůj první článek, a objevte i další kouzla této rychle rostoucí encyklopedie. Zkusit si to můžete na pískovišti, kde nemůžete způsobit žádnou škodu.

Než začnete editovat, můžete si vytvořit účet a přihlásit se. Pokud budete mít nějaké dotazy, můžete se zeptat na stránce AppleWikipedie:Potřebuji pomoc. Diskutovat o obecných tématech můžete Pod jabloní.

Související články[editovat]